Le Maire: Libra nie do zaakceptowania bez silnego zestawu zasad

opublikowano: 17-07-2019, 13:43

Francuski minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że projekt kryptowaluty Facebooka jest nie do zaakceptowania bez silnego zestawu zasad, który towarzyszy tradycyjnym walutom.

Od ogłoszenia przez Facebooka projektu wprowadzenia własnej kryptowaluty o nazwie Libra pojawiają się głosy krytyki ze strony przedstawicieli rządów. Rozmawiając z CNBC przed spotkaniem ministrów finansów państw z grupy G7, Le Maire powiedział, że Libra budzi poważne wątpliwości dotyczące problemu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

- Powiedziałbym, że to przede wszystkim kwestia suwerenności. Mamy państwa, jak USA, Francja, Niemcy, czy Włochy. Wszystkie mają waluty: dolara, euro i tak dalej. Wszystkie muszą wypełniać bardzo mocne zobowiązania – powiedział w CNBC Le Maire. – Nie możemy zaakceptować nowej waluty, która ma tą samą siłę, bez tego samego rodzaju zasad, bez tego samego rodzaju zobowiązań, bez tego samego rodzaju obowiązków – dodał.

Facebook informował we wtorek, że szwajcarska agencja ochrony danych będzie nadzorować dane i prywatność użytkowników jego kryptowaluty. CNBC ustaliło jednak, że właściciel największego na świecie serwisu społecznościowego nie skontaktował się jeszcze z tą instytucją.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc,com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy