Legendarna dziennikarka odchodzi na emeryturę

Legenda amerykańskiej telewizji, dziennikarka Barbara Walters zapowiedziała odejście na emeryturę. Ma to jednak nastąpić dopiero latem przyszłego roku, donosi Reuters.

Ze łzami w oczach ogłosiła w poniedziałek swoją decyzję w programie „The View”, stworzonym przez nią w 1997 r. specjalnie dla kobiet.

Ustępująca gwiazda, która liczy sobie 83 lata, przez ponad 50 lat była związana z telewizją. Walters twierdzi, że miała wspaniałą, fascynującą  karierę, która jednak czasami była wyboista.

Do odejścia „zakotwiczy” się w stacji ABC,  nadal będzie kontynuować pracę nad programem „The View”, będzie również w grudniu specjalnym gospodarzem programu „20 Years of the 10 Most Fascinating People”, ma pojawić na na przyszłorocznym rozdaniu Oscarów, zaś w maju ma być nadany specjalny program retrospekcyjny.

Po części decyzja o przejściu na emeryturę podyktowana została problemami zdrowotnymi. Jak informuje Reuters, przed trzema laty Walters miała przeprowadzoną operację na otwartym sercu.

Swoją karierę dziennikarską rozpoczęła w 1961 r. pisząc dla NBC „Today”. Następnie została pierwszą kobietą współgospodarzem tego programu.

Ze stacją ABC, która należy do koncernu Walt Disney,  jest związana od 37 lat. W 1976 r. została pierwsza w historii amerykańskiej TV tzw. „anchorman” (osoba pełniąca funkcję jednocześnie głównego prowadzącego - najczęściej od poniedziałku do piątku - i wydawcy; osoba która jest główną, rozpoznawalną twarzą programu, wiadomości) w  "ABC News Evening".

Znana stała się także ze swoich wywiadów ze światowymi liderami jak np. Fidelem Castro, Margaret Thatcher, Saddamem Husseinem i z każdym amerykańskim prezydentem począwszy od Richarda Nixona. Rozmawiała też z Wojciechem Jaruzelskim 23 lipca 1983 r.  W czasie tego wywiadu generał po raz pierwszy publicznie zdjął okulary.

Przeprowadziła również setki wywiadów z gwiazdami i celebrytami jak choćby z Elizabeth Taylor, Angelina Jolie i Tomem Cruisem. Zwierzyła się jej także  Monika Lewinsky, kochanka prezydenta Billa Clintona (ten słynny program z 1994 r. miał widownię sięgającą ponad 74 mln widzów).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Legendarna dziennikarka odchodzi na emeryturę