Lego chce robić klocki z plastiku po recyklingu butelek

Tadeusz Stasiuk, BBC
opublikowano: 23-06-2021, 14:54

Duński potentat rynku zabawek, koncern Lego deklaruje, że w ciągu dwóch lat wprowadzi do swojej oferty klocki wykonane z plastiku po przetworzonych butelkach.

Firma podkreśla, że stanowić to będzie bardzo duże wyzwanie, zwłaszcza pod kątem utrzymania odpowiedniej jakości i trwałości finalnego produktu. Nie chce na razie wchodzić w szczegóły, ile z jego klocków i postaci będzie zawierało materiał pochodzący z recyklingu.

Początkowo Lego ma korzystać z butelek po napojach bezalkoholowych pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Wyklucza natomiast odzyskiwanie plastiku z oceanów twierdząc, że jest on za bardzo zdegradowany.

W 2018 r. Lego postawiło sobie za cel, aby do 2030 r. wszystkie podstawowe produkty były wykonane ze zrównoważonych materiałów.

Lego produkuje od 110 do 120 mld plastikowych klocków rocznie, a wszystkie z wyjątkiem około 5 proc. są obecnie wykonane z ABS (akrylonitrylo-butadieno-styrenu).

Rocznie firma też emituje ekwiwalent około 1,2 mln ton węgla rocznie, z czego około jedna trzecia pochodzi z produkcji swoich materiałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane