Czytasz dzięki

Lego wyda 400 mln USD na znalezienie alternatywy dla plastiku

opublikowano: 15-09-2020, 13:31

Lego ogłosiło, że zainwestuje 400 mln USD w ciągu następnych trzech lat w produkcję kloców z tzw. zrównoważonych materiałów zamiast z plastiku, informuje Reuters.

Inwestycja ma pomóc duńskiej spółce osiągnąć cel, którym jest zerowęglowość produkcji do 2022 roku, a także wyeliminowanie plastiku z opakowań do 2025 roku. Lego chce do końca dekady całkowicie zastąpić w produkcji klocków plastik zrównoważonymi materiałami.

Zobacz więcej

Klocki Lego

MikeMozart/Flickr

Reuters zwraca uwagę, że poszukiwanie w minionych latach przez  Lego alternatywy dla plastiku pokazało, iż nie jest to łatwe zadanie.

- Trudnością jest osiągnięcie tego samego koloru, połysku, czy dźwięku – powiedział Tim Brooks, wiceprezes spółki.

Reuters przypomina, że Lego zużywa 90 tys. ton plastiku rocznie. Od 2018 roku niektóre elementy zestawów klocków robi z biopolietylenu powstającego z etanolu uzyskiwanego z buraków cukrowych. Materiał nie jest jednak tak dobry, aby wykonywać z niego podstawowe klocki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane