Lepper: Samoobrona wystawi kandydatów na prezydentów w największych miastach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-01-2006, 16:42

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w piątek, że Samoobrona w tegorocznych wyborach samorządowych będzie prowadziła intensywniejszą niż do tej pory kampanię wyborczą w miastach i w największych wystawi kandydatów na prezydentów.

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w piątek, że Samoobrona w tegorocznych wyborach samorządowych będzie prowadziła intensywniejszą niż do tej pory kampanię wyborczą w miastach i w największych wystawi kandydatów na prezydentów.

Lider Samoobrony spotkał się w piątek w Olsztynie z działaczami tej partii na Warmii i Mazurach.

Podkreślił, że Samoobronie zależy, by w miastach partia miała swoich przedstawicieli w radach miast, a w największych miastach kandydaci tej partii mogli "powalczyć o prezydenturę".

"Zrobimy wszystko przez ten okres do wyborów samorządowych, by nasze struktury w miastach rozwijały się. Kładziemy nacisk na zwiększenie liczby radnych w radach miast, a także w sejmikach wojewódzkich i radach powiatowych" - powiedział Lepper.

Podkreślił, że Samoobrona w wyborach do sejmików wojewódzkich wystartuje wyłącznie pod własnym szyldem, bez zawiązywania koalicji czy porozumień z innymi partiami czy organizacjami.

Lider Samoobrony zaznaczył, że jego partia nie będzie już składać PiS żadnych koalicyjnych propozycji.

"Samoobrona nie będzie nikogo o nic prosić ani błagać. Samoobrona nigdzie się nie wprasza. Chcieliśmy składając wcześniej propozycję o koalicji, by ten rząd miał stabilną większość w Sejmie, a dziś tak nie jest" - powiedział Lepper.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane