Liczba uczestników OFE wzrosła w sierpniu do 13,01 mln osób

ISB
10-09-2007, 17:23

Liczba uczestników otwartych funduszy emerytalnych (OFE) wzrosła łącznie o 156,1 tys. osób, czyli o 1,3%, do poziomu 13,01 mln osób w sierpniu, podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy emerytalnych i inwestycyjnych.

Tak wysoki przyrost klientów OFE w ubiegłym miesiącu to wynik losowania, które miało miejsce pod koniec lipca, a zostało uwzględnione dopiero w sierpniowych danych. W jego rezultacie do 7 funduszy: AIG, AXA, DOM, Generali, Pekao, Pocztylion i Polsat trafiło 131,6 tys. osób, po 18,8 tys. do każdego.

Pozostałe 24,5 tys. osób to wynik bieżącej akwizycji, prowadzonej przez sieci sprzedaży poszczególnych funduszy. To o ponad 6,5 tys. osób więcej niż w analogicznym okresie 2006 roku, kiedy to do funduszy emerytalnych przystąpiło 17,9 tys. osób.

Najwięcej nowych umów podpisały ING NNP (5,9 tys.) oraz Nordea (5,3 tys.).

Głównym czynnikiem determinującym zmianę liczby uczestników poszczególnych funduszy emerytalnych była sierpniowa sesja transferowa, w której na zmianę OFE zdecydowało się 101,8 tys. osób.

W jej rezultacie, 5 funduszy poprawiło swoją pozycję, a liderem w tym obszarze został Commercial Union OFE, z bilansem 8,6 tys. nowych uczestników.

Bardzo dobrze wypadł również fundusz AXA OFE (6,7 tys.), co w połączeniu z wzięciem udziału w lipcowym losowaniu oraz dobrą akwizycją nowych uczestników (1,2 tys.) pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce, jeśli chodzi o łączną liczbę nowych umów w sierpniu +26,7 tys.

Łącznie od początku roku liczba uczestników funduszy emerytalnych wzrosła o 660,3 tys. osób, w porównaniu do 514,5 tys. nowych umów w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zdecydowanym liderem w tym czasie pod względem pozyskiwania nowych członków był ING NNP OFE, który podpisał w sumie 160,3 tys. nowych umów. (ISB)

amo/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Liczba uczestników OFE wzrosła w sierpniu do 13,01 mln osób