Lietuvos Energija informuje o przejęciu projektu wiatrowego w Polsce

opublikowano: 28-05-2019, 10:06

Lietuvos Energija Renewables przejęła Pomerania Invall Sp. z o. o. od hiszpańskiego IGE. Litwini zapowiadają inwestycję 127 mln EUR w projekt farmy wiatrowej w Polsce.

Lietuvos Energija nie podała ceny przejęcia polskiej spółki od IGE. Pomerania Invall realizuje projekt farmy wiatrowej w Polsce o planowanej mocy 94 MW. Prace budowlane mają ruszyć w drugim kwartale 2019 roku. Komercyjne uruchomienie produkcji energii planowane jest na 2021 rok. Litwini przypominają, że w listopadzie ubiegłego roku projekt Farmy Wiatrowej Pomerania uczestniczył w aukcji sprzedaży energii zorganizowanej przez URE, gdzie zdobył 15-letnią gwarantowaną taryfę wysokości 214,98 zł za 1 MWh.

Lietuvos Energija pożyczy Lietuvos Energija Renewables 44 mln EUR na dalsze inwestycje w projekt.

Miesiąc temu Puls Biznesu pisał, że kontrolowana przez państwo Lietuvos Energija jest zainteresowana inwestycjami w Polsce w OZE.

- Interesuje nas zarówno budowa, jak i nabywanie istniejących już instalacji wiatrowych i fotowoltaicznych. Prowadzimy już rozmowy w sprawie przejęć, m.in. z podmiotami działającymi w Polsce — mówiła wówczas Pulsowi Biznesu Diana Kazakevic, szefowa polskich operacji Lietuvos Energija.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane