Linia lotnicza zmieniła numer lotu przez jasnowidza

opublikowano: 24-11-2014, 14:33

Brazylijska linia lotnicza TAM zmieniła numer lotu z Sao Paulo do miasta Brazylia po tym, jak jasnowidz przepowiedział, że lot z tym numerem zakończy się katastrofą.

Jucelino Nobrega da Luz twierdzi, że przewidział śmierć Księżnej Diany i kierowcy rajdowego Ayrtona Senny. Obecnie ogłosił, że lot JJ3720 zakończy się katastrofą, samolot spadnie z powodu awarii silnika na główną aleję Sao Paolo. Linia TAM zareagowała na to zmieniając numer lotu na JJ4732 i oświadczyła, że bezpieczeństwo pasażerów jest dla niej najważniejsze.

Bloomberg

Media zwracają uwagę, że przesądy dotyczące numeru lotu nie są niczym nowym. Linie lotnicze nie planują lotu numer 13. Niektóre rezygnują z przyznawania lotom numerów 911 i 666. Linie lotnicze nie korzystają już także z numerów lotów, które zakończyły się katastrofą. US Airways zrezygnował z numeru lotu 1549 po tym, jak w 2009 roku Airbus linii musiał lądować awaryjnie na rzece Hudson.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, dailymail.co.uk

Polecane