Lufthansa traci 1 mln euro co dwie godziny

ARŻ, Reuters
opublikowano: 21-01-2021, 18:03

Szef Lufthansy Carsten Spohr poinformował w czwartek, że przewoźnik traci 1 mln euro co dwie godziny. To znacznie mniejsza kwota niż na początku pandemii, pisze Reuters.

Lufthansa
Lufthansa

Lufthansa, która w 2020 roku odnotowywała dwukrotnie wyższe straty, obniżyła koszty i ograniczyła loty jedynie do tych, które są rentowne.

Przewoźnik otrzymał 9 mld euro w ramach pakietu ratunkowego. Jego warunkiem było przejęciem 20 proc. udziałów przez niemiecki rząd. Do tej pory wykorzystano 3 mld euro, a Carsten Spohr zaznaczył, że zarządzana przez niego firma może ostatecznie nie potrzebować pełnej kwoty przyznanego wsparcia.

Szef Lufthansy dodał, że aktualnie przewoźnik “spala“ 1 mln euro co dwie godziny, co jest znacznie mniejszą kwotą w porównaniu z pierwszymi miesiącami pandemii. Dyrektor generalny spodziewa się, że w całym 2021 roku firma będzie wykorzystywać 40-60 proc. mocy przewozowych sprzed kryzysu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane