Małe zmiany europejskich indeksów

  • PAP
opublikowano: 06-11-2019, 09:48

Po rozpoczęciu środowej sesji na europejskich indeksach panuje mała zmienność, inwestorzy czekają na kolejne doniesienia w sprawie handlu USA-Chiny - podają maklerzy.

Wskaźnik Stoxx 600 Europe traci niecały 0,1 proc.

Zyskują europejskie banki. UniCredit zwyżkuje o 2,4 proc. po zakończeniu transferu zagrożonych kredytów. Societe Generale drożeje o 2,8 proc. po wzmocnieniu kluczowego czynnika kapitałowego.

Tanieje globalny gigant w branży "profesjonalne sprzątanie" - ISS A/S traci na giełdzie w Kopenhadze 16 proc. po obniżeniu prognoz na cały rok

Tymczasem przed podpisaniem "częściowej" umowy handlowej z USA Chiny wywierają presję na Waszyngton, by Amerykanie wycofali się z karnych ceł zaplanowanych na grudzień i jeszcze dodatkowo zniosły taryfy już wprowadzone. Nie wiadomo, czy zgodzi się na to prezydent USA Donald Trump.

Na razie Chiny sprawdzają lokalizacje w USA, gdzie prezydenci obu mocarstw mogliby ewentualnie podpisać porozumienie handlowe.

Tymczasem traderzy tracą wiarę w dalsze łagodzenie polityki monetarnej w USA po opublikowanych ostatnio "komfortowych" danych ISM poza przemysłem.

"Wygląda na to, że obawy iż słabość w sektorze przemysłowym może przenieść się też do usług, na razie nie mają podstaw" - mówi Jelena Szuljatiejewa, starsza ekonomistka Bloomberg Economics.

Ulrich Urbahn, szef ds. strategii i badań wielu aktywów w Joh Berengerg Gossler & Co. wskazuje z kolei, że obecnie na rynkach wycenianych jest wiele dobrych informacji, dlatego wzrosty giełdowych indeksów są ograniczone.

"Aby kontynuować rajd na rynkach akcji potrzebujemy przyjaznego dla rynku wyniku brexitu, wstępnej umowy handlowej pomiędzy USA a Chinami, a także dalszych oznak stabilizacji w globalnej gospodarce" - wylicza.

Na rynku walutowym w środę euro jest po 1,1079 USD, bez zmian, brytyjski funt jest na stabilnym poziomie 1,2883 USD, chiński juan kosztuje 7,0044 za 1 USD, bez zmian, a japoński jen jest wyceniany po 108,97 za 1 USD, wyżej o 0,2 proc.

Rentowność 10-letnich UST wynosi 1,86 proc., w dół o 1 pb.

Złoto zyskuje +0,1 proc. do 1.484,38 USD za uncję.

Inwestorzy poznają wskaźniki PMI w sektorze usług - dane końcowe za X: z Francji (9.50), Niemiec (9.55) i strefy euro (10.00).

O 11.00 w strefie euro zostanie opublikowana informacja o sprzedaży detalicznej we IX.

W środę wystąpią bankierzy centralni z Fed: Charles Evans, John Williams i Patrick Harker.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy