Marcinkiewicz: Podczas spotkania Tusk-Kaczyński nie zapadły żadne decyzje

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-10-2005, 06:55

Podczas wtorkowych, nocnych rozmów między liderami PiS i PO nie zapadły decyzje dotyczące ani rządu koalicyjnego, ani marszałka Sejmu - poinformował dziennikarzy desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz, który również w tym spotkaniu uczestniczył.

Podczas wtorkowych, nocnych rozmów między liderami PiS i PO nie zapadły decyzje dotyczące ani rządu koalicyjnego, ani marszałka Sejmu - poinformował dziennikarzy desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz, który również w tym spotkaniu uczestniczył.

W spotkaniu w Sejmie uczestniczyli szefowie: PiS - Jarosław Kaczyński i PO - Donald Tusk, Marcinkiewicz oraz kandydat PO na wicepremiera Jan Rokita.

    "Decyzje dziś nie zapadły, bo niedobrze by było, gdyby o tej porze zapadały. Decyzje te zostały odłożone do jutra rana" - powiedział Marcinkiewicz po spotkaniu, które trwało ponad dwie godziny. Wziął w nim udział także kandydat PO na premiera Jan Rokita.

    Marcinkiewicz ma nadzieję na rozmowy PiS i PO jeszcze przed środowym posiedzeniem Sejmu, które rozpocznie się o godz. 11.

    Według niego to, czy koalicja powstanie, będzie jasne jeszcze przed rozpoczęciem środowych obrad Sejmu. O godz. 9 ma zebrać się Klub Parlamentarny Platformy.

    Przyszły premier podkreślił, że "koalicja to nie jest tylko sprawa rządu, ale także sprawa marszałka - wszystkie te sprawy były omawiane razem, bardzo dogłębnie i szczegółowo". "Decyzje żadne nie zapadły" - powtórzył, ale - jak dodał - "jesteśmy bardzo blisko ich podjęcia".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane