Marcinkiewicz zapronował PO osiem resortów

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 25-10-2005, 16:27

Kazimierz Marcinkiewicz zaproponował Platformie Obywtelskiej kierowanie ośmioma spośród 18-tu ministerstw. Według nieoficjalnych informacji są to: resort spraw zagranicznych, edukacji, sportu, kultury, zdrowia, dwa dowolnie wybrane przez PO misterstwa zajmujace się gospodarką oraz nowe ministertwo zajmujące się polityka regionalną.

Kazimierz Marcinkiewicz zaproponował Platformie Obywtelskiej kierowanie ośmioma spośród 18-tu ministerstw. Według nieoficjalnych informacji są to: resort spraw zagranicznych, edukacji, sportu, kultury, zdrowia, dwa dowolnie wybrane przez PO misterstwa zajmujace się gospodarką oraz nowe ministertwo zajmujące się polityka regionalną.

Nikt z Platformy nie chciał potwierdzić tych informacji. Propozycje Marcinkiewicza szef klubu Platformy Jan Rokita przedstawił zarządowi partii. Po wyjściu z Kancelarii Premiera Rokita mówił dziennikarzom, że oferta PiS nie jest dla Platformy satysfakcjonująca. Liderzy PO nie ukrywają, że nie podoba im się skupienie w rękach PiS tak zwanych resortów siłowych.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości tłumaczą, że objęcie ministerstw sprawiedliwości i spraw wewnętrznych jest warunkiem zapowiadanej reformy państwa.

Władze Platformy nie chciały komentować przywiezionych przez Rokitę propozycji PiS. Donald Tusk rzucił jedynie, że nic się w sprawie utworzenia koalicji nie zmieniło. Propozycji PiS nie chciał także kometować Jan Rokita. Powiedział, że dzisiejsze popołudnie i wieczór są poświęcone przełamaniu kryzysu. Rokita jest przekonany, że koalicyjny rząd PO-PiS powstanie. Wieczorem mają się spotkać liderzy PiS i PO Jarosław Kaczyński i Donald Tusk. Dopiero po ich spotkaniu można sie spodziewać wiążącej deklaracji politycznej o utworzeniu koalicji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane