Marek Belka: zmniejszymy wydatki, RPP zostanie niezależna

Wiktor Krzyżanowski
09-10-2001, 15:17

Marek Belka, kandydat na ministra finansów w koalicyjnym rządzie SLD-UP-PSL, zapowiedział działania zmierzające do ograniczenia wydatków w 2002 roku, podała Polska Agencja Prasowa. Marek Belka powiedział również, że planuje nowelizację tegorocznego budżetu.

Prof. Belka powiedział, że m.in. przez porządkowanie wydatków ZUS i KRUS oraz spłatę niektórych zobowiązań w 2001 roku zmniejszy do 183 mld zł wydatki zapisane w projekcie przyszłorocznego budżetu, które według założeń miały sięgnąć 197 mld zł.

- Będę też chciał nowelizować tegoroczny budżet – powiedział Marek Belka.

Marek Belka po raz kolejny zaakcentował też sprzeciw wobec ewentualnych decyzji mających na celu zmianę roli Rady Polityki Pieniężnej.

- Zmiana kompetencji NBP czy RPP wymagałaby zmiany Konstytucji, co może być odebrane jako zejście Polski z drogi reform i dlatego jestem przeciwny, aby zamieszczać tę sprawę w umowie koalicyjnej – powiedział we wtorek Belka podczas spotkania ze związkowcami z OPZZ.

Jak zaznaczył, oczekuje że RPP będzie aktywnie uczestniczyła w rozwiązywaniu problemów gospodarczych oraz wyrazi wsparcie dla proponowanego przez nowy rząd projektu budżetu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Krzyżanowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Marek Belka: zmniejszymy wydatki, RPP zostanie niezależna