Mariusz Książek będzie rekrutował z Antalem

opublikowano: 07-01-2020, 22:00

Jeden z najbogatszych Polaków szykuje się do przejęcia spółki zależnej Work Service’u. Chce się z nią związać na dłużej.

Nowy rok to nowe otwarcie dla 23-letniego rekrutacyjno-konsultingowego Antala. Firma, która do tej pory była częścią grupy Work Service, rozpocznie go z nowym właścicielem — Mariuszem Książkiem, prezesem Książek Holdingu, znanym głównie z branż deweloperskiej i motoryzacyjnej (od lat pełni funkcje prezesa deweloperskiego Marvipolu i British Automotive Holding). W grudniu inwestor podpisał umowę przyrzeczenia dotyczącą przejęcia Antala, spółki zajmującej się głównie rekrutacją specjalistów i menedżerów (poza Polską ma biura w Czechach i na Węgrzech). Również dla niego oznacza to nowy rozdział, bo wiele wskazuje na to, że jego przygoda ze spółką z branży HR-owej nie będzie krótka — biznesmen widzi w niej „wielki potencjał”.

— Inwestycja Książek Holdingu w Antala ma charakter długoterminowy. Znaczenie rynku, na którym on działa, rośnie dla całej gospodarki, a Antal jest nie tylko jednym z liderów rynku, ale również podmiotem wyznaczającym nowe standardy, stawiającym na innowacje — komentuje Mariusz Książek.

Na razie nie podaje szczegółów, bo — jak mówi — potencjalne przejęcie to jeszcze „świeża sprawa”.

— Na obecnym etapie jest zbyt wcześnie, by kreślić plany dla tej spółki. Kluczowym atutem Antala jest zespół, z zarządem na czele, a naszym zamiarem jest aktywne wspieranie zarządu w dążeniu do osiągnięcia celów strategicznych — mówi Mariusz Książek.

Zamierza objąć 100 proc. udziałów. Transakcja, która będzie go kosztować około 11,6 mln zł (z tego 5,3 mln zł to cena udziałów, 5,2 mln zł znaku towarowego, a reszta to spłata zobowiązań Work Service’u), to koło ratunkowe dla grupy Work Service, która jest w trakcie restrukturyzacji. Giełdowa spółka na koniec III kw. miała 10,8 mln zł straty netto.

— Pieniądze pozyskane ze sprzedaży Antala pozwolą grupie Work Service skutecznie kontynuować trwającą od dwóch lat restrukturyzację, w ramach której Work Service koncentruje się na działalności podstawowej związanej z pracą tymczasową, outsourcingiem i doradztwem personalnym w innych segmentach rynku — mówi Iwona Szmitkowska, prezes Work Service’u.

Dla grupy to kolejna ważna transakcja po sprzedaży firm IT Kontrakt w 2017 r. oraz Exact Systems w 2018 r.

— Jest przeprowadzona w uzgodnieniu z bankami finansującymi Work Service i dzięki zgodzie banków pozwala nam na zwiększenie kapitału obrotowego — dodaje prezes Work Service’u.

Z informacji podanych oficjalnie przez Antala wynika, że negocjacje w sprawie sprzedaży trwały dwa miesiące, a Książek Holding nie był jedynym podmiotem zainteresowanym przejęciem.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy