Czytasz dzięki

Miejski pakiet solarny na COVID-19

opublikowano: 04-05-2020, 22:00

SEEDiA dostrzegła nowy rynek — proponuje zasilane słońcem dozowniki do dezynfekcji i czujniki analizy tłumu.

Spółka kojarzona jest głównie z wyposażonymi w cyfrowe moduły solarnymi ławkami instalowanymi w przestrzeni miejskiej. Teraz, jak mówią jej przedstawiciele, przechodzi „covidową przemianę”. Na epidemię koronawirusa zareagowała błyskawicznie i przystąpiła do pracy nad nowymi rozwiązaniami. Pierwsze to bezdotykowe, zasilane energią słoneczną urządzenia do dezynfekcji rąk w miejscach publicznych. Liczy, że zyskają przychylność miast, ale także zarządców galerii handlowych i biurowców.

Piotr Hołubowicz i Artur Racicki, współzałożyciele SEEDiA,
podkreślają, że pandemia koronawirusa zmieni nawyki ludzi.Włodarze miast i
mieszkańcy muszą zacząć kreować nową rzeczywistość.
Zobacz więcej

Miejska przemiana:

Piotr Hołubowicz i Artur Racicki, współzałożyciele SEEDiA, podkreślają, że pandemia koronawirusa zmieni nawyki ludzi.Włodarze miast i mieszkańcy muszą zacząć kreować nową rzeczywistość. Fot. ARC

Podobnie jak solarne ławki mogą być zarządzane zdalnie za pomocą informatycznych systemów chmurowych (cloud computing) oraz wyposażone w bezdotykowe matryce e-papierowe — do celów informacyjnych czy marketingowych. Artur Racicki, współzałożyciel spółki SEEDiA, informuje, że prototyp urządzenia jest gotowy, a firma przystąpiła już do produkcji pierwszej serii. Zamówienie na 30 sztuk złożył partner, który wcześniej wprowadzał ławki solarne na lotnisko Heathrow w Londynie. Część dozowników trafi za granicę. Projekt wpisuje się nowy rygor sanitarny, jaki musi być wdrażany w przestrzeniach użyteczności publicznej.

— Bezpieczeństwo pracowników, klientów i najemców jest dla nas priorytetowe. Udostępniamy żele dezynfekcyjne, dystrybutory maseczek, zwiększyliśmy częstotliwość sprzątania i dezynfekcji powierzchni wspólnych — mówi Emilia Załuska, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.

„Przy każdym wejściu do budynku powinno znajdować się stanowisko do dezynfekcji rąk dla osób przychodzących z zewnątrz. W windach powinny obowiązywać limity dopuszczalnej liczby osób” — sugeruje w komunikacie Colliers International, firma usługowa z rynku nieruchomości komercyjnych.

Jeszcze w 2019 r. SEEDiA zdążyła zainstalować w Gdyni cztery wiaty przystankowe wyposażone w moduły cyfrowe zasilane solarnie. Obecnie w ramach testów jedną z nich uzbraja w nowy system analizy tłumu. Artur Racicki podkreśla, że rozwiązanie — po integracji z miejskim monitoringiem wizyjnym — może być zastosowanie także w analizie odległości między ludźmi w miejscach publicznych czy w autobusach. Zbyt duże zagęszczenie byłoby sygnalizowane m.in. dźwiękowo. Modernizacją mają być objęte mają także solarne ławki. SEEDiA planuje pokryć je szkłem antybakteryjnym. Obecnie sprawdzana jest skuteczność takich materiałów w walce z koronawirusem. c

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane