Miliarder chce zwiększenia przyrostu naturalnego

opublikowano: 29-03-2013, 00:00

Bhupendra Kumar Modi, pochodzący z Indii miliarder, który w ubiegłym roku został obywatelem Singapuru, wezwał władze przybranej ojczyzny do zniesienia zakazu dla młodych singli kupowania przez nich mieszkań budowanych przez państwo.

Jego zdaniem, pozwoli to na realizację nadrzędnego celu dla miasta, jakim jest „zwiększenie przyrostu naturalnego”. Nie tylko mówi, ale także działa. 64-letni Bhupendra Kumar Modi ma troje dzieci i pięcioro wnucząt. Mieszkania budowane pod protektoratem Rady Mieszkalnictwa i Rozwoju mogą nabywać jedynie single powyżej 35. roku życia. Modi chce obniżenia wieku do 25 lat. Możliwość ich zakupu zachęciłaby młode osoby do większej aktywności seksualnej i wcześniejszego zawierania małżeństw. Pomogłoby to przeciwdziałać spadającemu przyrostowi naturalnemu, który pozbawia gospodarkę dopływu pracowników. Średnia cena metra mieszkania własnościowego w Singapurze wzrosła w IV kw. 2012 r. do rekordowych 11,056 tys. USD. Stopa urodzeń wyniosła 1,3 dziecka i ma silną tendencję spadkową. Problemy ze zdobyciem „własnego kąta” opóźniają wiek, w którym dochodzi do inicjacji seksualnej. Wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Durex, producenta prezerwatyw, który należy do koncernu Reckitt Benckiser Group, wskazują, że pierwsze kontakty seksualne w Singapurze podejmowane są średnio w wieku 23 lat wobec 18 lat w USA. Tylko respondenci z Indii i Malezji zaczynają ten etap życia później.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu