Miliarder zapłaci za USA zaległe 4,5 mln USD na porozumie paryskie

opublikowano: 23-04-2018, 08:16
aktualizacja: 23-04-2018, 08:17

Michael Bloomberg, były burmistrz Nowego Jorku i właściciel agencji prasowej zapowiedział, że zapłaci za Amerykę zaległe 4,5 mln USD zobowiązań wynikających z porozumienia paryskiego dotyczącego ochrony klimatu.

Bloomberg stwierdził, że czuje się odpowiedzialny za środowisko naturalne w sytuacji kiedy prezydent Donald Trump ogłosił wycofanie się USA z porozumienia.

Michael Bloomberg z majątkiem w wysokości ok. 38 mld USD 7-krotnie przewyższa bogactem pozostałych kandydatów na prezydenta USA
Zobacz więcej

Michael Bloomberg z majątkiem w wysokości ok. 38 mld USD 7-krotnie przewyższa bogactem pozostałych kandydatów na prezydenta USA Reuters

USA jako jedyne ze 188 państw wycofały się z zawartego w 2015 roku porozumienia w sprawie zahamowania globalnego ocieplenia „dużo poniżej 2 stopni Celsjusza” powyżej poziomu preindustrialnego.

- Ameryka zobowiązała się i jako Amerykanie, jeśli rząd tego nie zrobi, wtedy wszyscy za to odpowiadamy - powiedział Bloomberg w CBS. – Mogę to zrobić. Więc, oczywiście, wyślę im czek na kwotę, którą obiecała Ameryka, taką jaką dostaliby od rządu federalnego – dodał.

Miliarder podkreślił, że ma nadzieję iż w przyszłym roku prezydent Trump przemyśli swoje stanowisko w sprawie porozumienia, bo „jest znany ze zmiany opinii”.

– Ameryka jest częścią rozwiązania i powinniśmy włączyć się w to i pomóc światu uniknąć potencjalnej katastrofy – powiedział Bloomberg. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu