Milioner zrobił elektryczne superauto

ŁO, autoevolution.com
opublikowano: 15-11-2010, 18:22

Brytyjski milioner kupił używanego Lotusa i zatrudnił zespół inżynierów. Jaki efekt? Elektryczne superauto.

Zobacz więcej

fot. ecotricity.co.uk

Dale Vince to szalejący na punkcie "zielonego" stylu życia przedsiębiorca i założyciel firmy Ecotricity, opracowującej technologie przyjazne środowisku. Milioner prowadzi nawet blog o nazwie „Zero Carbonista”. Ostatnio Vince zainwestował 1 mln GBP i zbudował elektryczne superauto.

Ekomilioner kupił na eBay’u używanego Lotusa Exige i ściągnął do swojego warsztatu ludzi pracujących kiedyś w McLarenie i DeLorean. Zbudowana przez nich elektryczna maszyna rozpędza się do 160 km/h w zaledwie 8,5 sekundy. To szybciej niż Ferrari 599 z potwornie wielkim i paliwożernym silnikiem V12 pod maską.

Drugą stroną medalu zawrotnych osiągów elektrycznych aut jest zwykle duże zużycie baterii. Lotus Vince’a może przejechać nawet 240 km, a naładowanie kompletnie wyczerpanych baterii zajmuje dwie godziny.

Budowa szybkiego „elektryka” okazała się tak udana, że na firmę Vince’a uwagę zwrócił brytyjski rząd, który przekazał na rozwój projektu 400 tys. GBP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, autoevolution.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Milioner zrobił elektryczne superauto