Miller spodziewa się frekwencji lepszej niż na Słowacji

18-05-2003, 21:47

Warszawa (PAP) - Liczba głosów oddanych na "tak" w słowackim referendum jest imponująca, natomiast frekwencja jest "no, dobra, ale w Polsce powinna być lepsza" - uważa premier Leszek Miller.

W zakończonym w sobotę dwudniowym referendum na Słowacji wzięło udział 52,15 proc. uprawnionych do głosowania, 92,46 proc. z nich opowiedziało się za integracją Słowacji z Unią Europejską, a 6,20 proc. było przeciw.

"Wynik słowacki dowodzi, że powinniśmy się skoncentrować na nakłanianiu Polaków do wzięcia udziału w referendum. Proszeniu, aby skorzystali z tej ważnej możliwości i żeby jak najwięcej Polaków udało się do urn referendalnych, żeby nikogo nie zabrakło przy nich, obojętne czy chcą powiedzieć +tak+, czy chcą powiedzieć +nie+" - powiedział premier w niedzielę dziennikarzom w Warszawie na konferencji "Rola i szanse kobiet wiejskich w procesie integracji z Unią Europejską". (PAP)

:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Miller spodziewa się frekwencji lepszej niż na Słowacji