Morawiecki: ważne jest, żebyśmy byli częścią najlepszych z możliwych rozwiązań

  • PAP
opublikowano: 24-01-2019, 17:14

Tegoroczne forum ekonomiczne poświęcone jest m.in. tematyce globalizacji, jak poszczególne państwa powinny się najlepiej odnaleźć w nowych realiach świata; ważne, żebyśmy byli częścią najlepszych z możliwych rozwiązań - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu uczestniczy w czwartek w Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos. Na konferencji prasowej dla polskich mediów poinformował, że w trakcie wizyty odbył wiele spotkań zarówno politycznych, jak i gospodarczych oraz związanych z nowymi inwestycjami w Polsce.

"Warto podkreślić, że całe to tegoroczne forum poświęcone jest tematyce m.in. globalizacji, tematyce, w jaki sposób poszczególne państwa powinny się w najlepszy sposób odnaleźć w nowych realiach świata, świata, który jest coraz bardziej światem multilateralnym, światem wielobiegunowym i ważne jest, żebyśmy byli częścią najlepszych z możliwych rozwiązań" - mówił premier.

"Oczywiście również dyskutowaliśmy o tych rozwiązaniach przyszłości, rozwiązaniach podatkowych, gospodarczych, finansowych, politycznych z szefami różnych międzynarodowych instytucji, tak jak to miało dzisiaj miejsce" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane