Morgan Stanley: 8600 USD za bitcoina granicą opłacalności

opublikowano: 19-04-2018, 19:42
aktualizacja: 19-04-2018, 19:44

Jeśli kurs bitcoina nie przekroczy wkrótce 8600 USD „górnikom” nie będzie opłacało się go „wykopywać”, twierdzi Morgan Stanley.

W czwartek kurs bitcoina rośnie o 1,1 proc. do 8251,58 USD, podaje Coindesk.  

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Szacujemy, że punktem opłacalności dla dużych kopalni powinno być 8600 USD nawet jeśli założymy bardzo niski koszt elektryczności (0,03 USD za 1 kWh) – twierdzi zespół analityków Morgan Stanley, na czele którego stoi Charlie Chan. 

Prognozują, że cena bitcoina nie zmieni się istotnie w drugim półroczu tego roku, ale będzie temu towarzyszył gwałtowny spadek opłacalności „wykopywania”, czyli tworzenia kryptowaluty.

Z przedstawionej analizy Morgan Stanley wynika, że dla indywidualnego „górnika” zajmującego się „wykopywaniem” bitcoinów, który musi płacić więcej za energię elektryczną i dłużej czeka na nagrodę w postaci uzyskania bitcoina kurs, przy którym jest to opłacalne, to 10200 USD.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Morgan Stanley: 8600 USD za bitcoina granicą opłacalności