Morgan Stanley: Fed ważniejszy niż Omikron dla rynku akcji

opublikowano: 06-12-2021, 15:57

Stratedzy Morgan Stanley uważają, że inwestorzy z rynku akcji powinni bardziej przejmować się planami Fed niż pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa, informuje Bloomberg.

W ubiegłym tygodniu szef Fed niespodziewanie opowiedział się za przyspieszeniem redukowania zakupów obligacji przez bank centralny. Dał do zrozumienia, że decyzja w tej sprawie może zapaść jeszcze w grudniu.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Redukowanie zakupów to zacieśnianie polityki monetarnej dla rynków i będzie prowadziło do niższych wycen, jak zwykle się dzieje na tym etapie odbicia gospodarczego – uważają stratedzy Morgan Stanley.

Prognozują, że wskaźnik cena/przyszły zysk S&P500 spadnie o ok. 12 proc., a potencjalnie mocniej kiedy „inwestorzy z rynku akcji zaczną domagać się dużo wyższych premii za ryzyko w związku z oczekiwanymi znacząco wyższymi długoterminowymi stopami procentowymi”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane