Morgan Stanley woli akcje z Europy niż z USA

opublikowano: 10-01-2018, 14:17
aktualizacja: 10-01-2018, 14:17

Bank inwestycyjny Morgan Stanley zmniejszył ekspozycję na amerykański rynek akcji i zwiększył na europejskie, donosi Reuters.

Morgan Stanley tłumaczy, że ostatni duży wzrost cen na rynkach akcji w USA zmniejszył prawdopodobieństwo, że popyt będzie dominował także w dalszej części roku.

- Amerykańskie rynki akcji wzrosły mocniej niż oczekiwano i teraz są blisko celu wyznaczonego na koniec roku z ograniczoną możliwością dalszego marszu w górę, natomiast oczekiwania co do wyników akcji w Europie nie zmieniły się – napisali stratedzy banku w raporcie.

Zwiększyli przeważenie akcji europejskich w portfelu z 2 do 3 proc. wobec benchmarku i zmniejszyli je w przypadku akcji amerykańskich do 1 proc. z 2 proc.

Od października 2017 roku S&P500 wzrósł o ponad 9 proc., przypomina Reuters. W tym samym okresie paneuropejski STOXX 600 osiągnął mniej niż jedną trzecią tego wyniku.

Stratedzy preferują raczej akcje niż obligacje, najwięcej oczekując po akcjach spółek z segmentu energii i finansowych.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Morgan Stanley woli akcje z Europy niż z USA