MRR: W X wydatkowano 798 mln zł środków z UE

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 27-11-2006, 12:14

MRR w październiku wydatkowało 798 mln zł, a łączna kwota środków z funduszy strukturalnych wzrosła w 2006 roku do 8,4 mld zł.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podało, że w październiku wydatkowano 798 mln zł, a łączna kwota środków wypłaconych dotychczas z funduszy strukturalnych wzrosła w 2006 roku do 8,4 mld zł.

Oznacza to wykorzystanie 24,75 proc. dostępnej alokacji.

"Proces naboru wniosków i podpisywania umów dobiega końca w większości działań, co oznacza, iż instytucje zaangażowane w realizację programów operacyjnych będą mogły teraz skoncentrować się przede wszystkim na rozliczaniu płatności dokonywanych przez beneficjentów" - napisał resort w poniedziałkowym komunikacie.

Z danych resortu wynika, że w październiku br. wpłynęły nowe wnioski o dofinansowanie na kwotę 524 mln zł, czyli o blisko połowę mniej niż tych odnotowanych we wrześniu.

Tendencja spadku wartości wniosków o dofinansowanie, to wynik "dużej wartości projektów zakwalifikowanych już do wsparcia, które w większości działań wyczerpują całą dostępną alokację" - napisał resort w komunikacie. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane