MSP chce w I kwartale ruszyć z rynkiem Treasury To Market

PAP
opublikowano: 04-02-2010, 18:44

MSP planuje wraz z GPW uruchomić w I kwartale 2010 roku alternatywny system obrotu o roboczej nazwie Treasury To  Market Max, na który docelowo ma trafić kilkadziesiąt spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa.

W pilotażu notowanych będzie 5-10 podmiotów - poinformował w czwartek PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Jednocześnie podobna liczba firm ma trafić na drugi rynek Treasury To Market Min (TTMMin), który służyć ma prezentacji podmiotów, bez możliwości obrotu ich akcjami.

"Idea jest taka, aby przy pomocy giełdy pokazać nasze spółki inwestorom, stworzyć dodatkową platformę transakcyjną nawiązującą do rynku NewConnect, ale trochę z mniejszymi wymaganiami, jeśli chodzi o kwestie sprawozdawczości oraz z perspektywą wejścia na inne rynki giełdowe. Mamy już wstępną listę ok. 100 spółek, które mogą na ten rynek trafić" - powiedział Leszkiewicz.

"Do końca lutego chcemy opracować projekty wszystkich wewnętrznych dokumentów, po drodze musimy uzyskać zgodę Rady Ministrów na tryb zbycia tych podmiotów, ale chcielibyśmy do końca kwartału wszystko przygotować i ruszyć z tym projektem" - dodał.

Leszkiewicz powiedział, że oprócz alternatywnego systemu transakcyjnego MSP liczy na pośrednictwo GPW jako "swego rodzaju słupa ogłoszeniowego" w sprzedaży innych podmiotów.

"Prawdopodobnie w ramach pilotażu ruszymy z 5-10 spółkami na TTMMax i 5-10 spółkami na TTMMin" - powiedział wiceminister.

Leszkiewicz mówił wcześniej, że projekt ten ma być dodatkowym narzędziem, w celu zwiększenie zainteresowania inwestorów konkretnymi projektami prywatyzacyjnymi.

W 2009 roku MSP wystawiło do sprzedaży na aukcjach 66 spółek, z czego sprzedano 11, uzyskując łącznie ponad 55,7 mln zł.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Aktualności / MSP chce w I kwartale ruszyć z rynkiem Treasury To Market