Na Wall Street spadki

opublikowano: 25-01-2021, 17:17

Poniedziałkowa sesja na amerykańskich rynkach akcji rozpoczęła się rekordem Nasdaq. Potem inicjatywę przejęła podaż.

Po rekordach z ubiegłego tygodnia znów do głosu doszły obawy, że wysokie wyceny zwiększają ryzyko korekty. Ostrożność inwestorów zwiększyło to, że w tym tygodniu kilkaset spółek opublikuje raporty kwartalne, m.in. giganci technologiczni: we wtorek Microsoft, a w środę Apple i Tesla.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Na ok. 90 minut po rozpoczęciu handlu Dow Jones tracił 1,1 proc., a S&P500; i Nasdaq spadały o 0,9 proc. Podaż przeważa w 8 z 11 głównych segmentach S&P500.; Najmocniej tanieją akcje spółek finansowych (-1,9 proc.), materiałowych (-2,2 proc.) i energii (-2,7 proc.). Popyt wciąż przeważa w segmentach „defensywnych”: nieruchomości (-0,5 proc.), dóbr codziennego użytku (0,6 proc.) i użyteczności publicznej (1,4 proc.).

Drożeją obligacje skarbowe USA, rośnie indeks dolara. Kurs złota spada o 0,2 proc. do 1852 USD za uncję. Cena baryłko ropy WTI rośnie o 0,1 proc. do 52,32 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane