Najgorszy tydzień na australijskiej giełdzie od lutego

opublikowano: 07-09-2018, 10:52

Kolejnymi spadkami zakończony został najgorszy tydzień na giełdzie w Sydney od lutowego załamania na światowych rynkach.

Powodem tąpnięcia są obawy o kondycję rynków wschodzących Z parkietu w ciągu tygodnia wyparowało 50,9 mld AUD (36 mld USD). W piątek indeks S&P/ASX200 stracił 0,3 proc. na zamknięciu, a w ciągu całego tygodnia „schudł” o 2,8 proc. To jego największa przecena od 9 lutego. Po osiągnięciu rekordowego w ciągu dekady poziomu w poprzednim tygodniu, indeks ASX200 systematycznie traci na wartości, notując najdłuższą spadkową serię od ponad dwóch lat.

Ostatnio poważnie wzrosło ryzyko polityczne w Australii po tym, jak w kraju w minionym miesiącu doszło do zmiany na stanowisku premiera. dodatkowy niepokój zaczyna budzić słabnący rynek mieszkaniowy- ocenia powiedział Karl Goody, prywatny doradca majątkowy Shaw and Partners

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu