Czytasz dzięki

Największa interwencja banku centralnego Szwajcarii od czterech lat

opublikowano: 23-03-2020, 12:29

Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) dokonał prawdopodobnie w ubiegłym tygodniu największej od czterech lat interwencji na rynku walutowym.

Wielkość depozytów na żądanie złożonych przez banki komercyjne w banku centralnym, pozycja uważana za wskaźnik interwencji, wzrosła w ubiegłym tygodniu o 5,8 mld CHF, wynika z opublikowanych w poniedziałek danych. Oznacza to, że SNB prawdopodobnie zrealizował swoje ostrzeżenie z ubiegłego tygodnia o możliwości bardziej agresywnej sprzedaży franka wobec jego coraz większej aprecjacji. Zwiększone zakupy zagranicznych walut zwiększyły również płynność na rynku międzybankowym. SNB tradycyjnie nie odniósł się do sprawy ewentualnej interwencji. 

Zobacz więcej

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB)

Bloomberg

W poniedziałek frank słabnie o 0,1 proc. do 1,0549 za euro. W minionym tygodniu umacniał się najbardziej do 1,0522 za euro i słabł do 1,0617 za euro.


 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy