Największa na świecie morska farma wiatrowa jest już w pełni funkcjonalna

Jakub Sławiński, CNBC
opublikowano: 01-09-2022, 12:42
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Hornsea 2, największa zdaniem Orsted morska farma wiatrowa na świecie jest już w pełni funkcjonalna. Jej 165 turbin zasili ponad 1,4 miliona domów w Wielkiej Brytanii - pisze CNBC.

GRASSER Benoit

Znajdująca się około 90 km od wybrzeża Yorkshire farma jest imponującym pod względem wielkości i ilością turbin projektem. - Jeden obrót łopatek turbiny wiatrowej może zasilać przeciętny dom w Wielkiej Brytanii przez 24 godziny - twierdzi Orsted, operator Hornsea 2.

Pierwszy prąd elektrownia wyprodukowała w 2021 roku. Proces uruchamiania i podłączenia wszystkich turbin do systemu elektrycznego Wielkiej Brytanii właśnie się zakończył i elektrownia będzie mogła już pracować w pełni swojej mocy.

Rząd w Londynie stawia w ostatnim czasie na rozwój energetyki odnawialnej, w tym morskiego sektora wiatrowego. Downing Street dąży do osiągnięcia do 50 GW mocy pochodzącej z farm morskich do 2030 r .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane