Największy od dekady wzrost cen ziemi w Japonii

opublikowano: 27-03-2018, 11:17
aktualizacja: 27-03-2018, 11:28

Ceny ziemi pod projekty komercyjne wzrosły w Japonii w 2017 roku najmocniej od dekady, co tłumaczone jest boomem w turystyce i ultra niskimi stopami procentowymi.

Średnia cena ziemi pod projekty komercyjne zdrożała w skali całego kraju o 1,9 proc. w ubiegłym roku. Średnia cena ziemi poza trzema największymi obszarami metropolitalnymi poszła w górę o 0,5 proc. To jej pierwszy wzrost od 26 lat.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W ubiegłym roku do Japonii przyjechało rekordowo dużo turystów, aż 28,7 mln. To miało duży wpływ na ceny ziemi w niektórych regionach. W Kutchan, małym mieście położonym niedaleko kurortu narciarskiego Niseko ziemia pod projekty komercyjne zdrożała w ubiegłym roku o 36 proc., a pod budownictwo mieszkaniowe o 33 proc. 

W skali całej Japonii średnia cena ziemi pod projekty mieszkaniowe wzrosła w ubiegłym roku o 0,3 proc. To jej pierwsza zwyżka od dekady.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Największy od dekady wzrost cen ziemi w Japonii