NATO zamierza wzmocnić obronę powietrzną Kijowa po rosyjskich nalotach

opublikowano: 12-10-2022, 12:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ponad 50 krajów zbierze się spotkaniu NATO w Brukseli w środę, aby omówić wzmocnienie obrony przeciwlotniczej Ukrainy, dwa dni po tym, jak rosyjskie rakiety spadły na miasta w całym kraju, w tym na stolicę Kijów – podaje agencja Reutersa.

fot. ARC

Spotkanie w Brukseli jest pierwszym dużym spotkaniem NATO od czasu aneksji kilku terytoriów ukraińskich przez Moskwę, ogłoszenia mobilizacji i wystosowania zawoalowanych gróźb nuklearnych – posunięcia, które sojusz sklasyfikował jako wyraźną eskalację wojny, która rozpoczęła się wraz z inwazją na Ukrainę 24 lutego.

NATO ostrzegło we wtorek Moskwę, że na ataki na infrastrukturę krytyczną sojuszników odpowie „zjednoczoną i zdecydowaną reakcją”.

Szef NATO Jens Stoltenberg zobowiązał się do zwiększenia ochrony infrastruktury krytycznej, mówiąc, że NATO już podwoiło swoją obecność na Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym do ponad 30 okrętów wspieranych przez samoloty i działania podmorskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane