Niechciał: Wolałbym, żeby banków było więcej, niż mniej

opublikowano: 05-06-2019, 10:14

Ewentualna fuzja ING z Commerzbankiem nie uprawniałaby polskich regulatorów do działań antymonopolowych.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przygląda się ruchom konsolidacyjnym w polskim sektorze bankowym, ale za dużo, poza obserwacją, zrobić nie może.

Zakusy holenderskiego ING na niemiecki Commerzbank, które nad Wisłą zaskutkowałyby połączeniem ING Banku Śląskiego z mBankiem, UOKiK również ogląda zza szyby. Nawet po ewentualnym połączeniu nie powstałaby na tyle duża instytucja, aby urząd mógł podjąć istotne kroki w tej sprawie.

- Nie można zakazać fuzji banków, jeśli po połączeniu instytucja nie będzie miała pozycji dominującej na rynku – zaznacza w rozmowie z Bankier.pl Marek Niechciał, prezes UOKiK-u.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy