Niemcy: przeciwniczka zrównoważonego budżetu wiceministrem finansów

opublikowano: 28-08-2019, 14:20

Sarah Ryglewski została powołana przez niemieckiego ministra finansów Olafa Scholza na stanowisko jego zastępcy ds. relacji z parlamentem, dowiedział się nieoficjalnie Reuters ze źródła rządowego.

Agencja zwraca uwagę, że nominacja przeciwniczki utrzymywania zrównoważonego budżetu Niemiec pojawiła się kiedy rząd jest krytykowany w kraju i za granicą z powodu niechęci do zaciągnięcia nowych długów i wykorzystania pieniędzy do stymulacji gospodarki, która prawdopodobnie znajduje się już w recesji.

36-letnia Ryglewski z lewego skrzydła SPD należy do grupy parlamentarzystów, którzy wystosowali w lipcu list zawierający krytykę upartego trzymania się przez rząd zrównoważenia budżetu. Sygnatariusze listu zażądali 20-letniego programu inwestycji publicznych, przewidującego zwiększone wydatki na infrastrukturę w okresie pogorszenia koniunktury gospodarczej.

Reuters przypomina, że w poniedziałek kanclerz Angela Merkel mówiła iż niemieccy konserwatyści uważają politykę zrównoważonego budżetu za niezbędną. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane