Czytasz dzięki

Niemcy rozważają wprowadzenie kwarantanny w całym kraju

opublikowano: 20-03-2020, 14:13

Bawaria jest pierwszym niemieckim landem, który zdecydował się na wprowadzenie radykalnego ograniczenia poruszania się mieszkańców w celu zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

- Niemal całkowicie zamykamy publiczne życie w Bawarii – ogłosił premier landu Markus Soeder. – Od jutra obowiązuje zasada: zostań w domu i wychodź tylko kiedy masz nadzwyczajne powodu – dodał.

Ograniczenia w Bawarii wchodzą w piątek o północny. Początkowo mają obowiązywać dwa tygodnie. Rośnie oczekiwanie, że pozostałe 15 krajów związkowych pójdzie śladem Bawarii. Jeden z członków rządu Angeli Merkel ostrzegł, że jeśli Niemcy będą nadal spotykać się w miejscach publicznych, wkrótce wszyscy będą musieli pozostać w swoich domach.

Kanclerz Merkel ma konsultować się regionalnymi liderami w niedzielę w sprawie działań służących ograniczeniu epidemii. W poniedziałek planowane jest posiedzenie rządu, po którym mogą zostać ogłoszone nowe restrykcje.

W Niemczech jest ponad 15 tys. potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Zmarły 44 osoby.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy