Niemcy: ruszają dopłaty do kupna aut elektrycznych

opublikowano: 01-07-2016, 13:29

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki ogłosiło uruchomienie od soboty programu zachęt mających skłonić do zakupu auta elektrycznego.

- Premia przy zakupie auta elektrycznego będzie dostępna od 2 lipca – poinformował minister Sigmar Gabriel. - To ważny polityczny sygnał dla branży – dodał.

Bloomberg

Od najbliższego weekendu każdy kto kupi elektryczne auto dostanie premię wysokości 4 tys. EUR, na którą po połowie złożyły się państwo i producenci samochodów. Nabywcy aut z silnikami hybrydowymi mogą liczyć na 3 tys. EUR premii.

System zachęt ma trwać do wyczerpania kwoty 600 mln EUR przeznaczonej na ten cel, lub do 2019 roku jeśli pieniądze się nie skończą.

Rząd Niemiec deklarował, że jego celem jest 1 mln aut elektrycznych na drogach do 2020 roku. Eksperci uznali go jednak za nierealny biorąc pod uwagę cenę aut elektrycznych i ograniczoną infrastrukturę niezbędną do ich łatwego wykorzystywania. Na koniec 2015 roku w Niemczech zarejestrowane było tylko 50 tys. aut elektrycznych. Łącznie po niemieckich drogach jeździ 45 mln aut.

 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane