Niemcy: w XI produkcja przemysłowa wyższa niż oczekiwano

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 07-12-2020, 08:15

W październiku 2020 r. produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła o 3,2 proc. w ujęciu miesięcznym wyrównanym sezonowo o 3,2 proc., wynika z zaprezentowanych w poniedziałek danych przez Destatis.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

To wynik lepszy niż mediana prognoz ekonomistów, która zakładała zwyżkę o 1,5 proc. wobec zrewidowanego w górę wyniku za wrzesień z 1,6 do 2,3 proc.

Z kolei w porównaniu z listopadem 2020 r. produkcja wyrównana o liczbę dni roboczych odnotowała spadek o 3,0 proc. Miesiąc wcześniej wskaźnik spadł o 6,7 proc. po korekcie z -7,3 proc.

Wynik za październik był najwyższym wzrostem od czerwca.

W porównaniu do lutego, miesiąca sprzed pandemii Covid-19, produkcja przemysłowa spadła o około 5 proc., podał urząd statystyczny. W przemyśle samochodowym, największym niemieckim sektorze przemysłowym, produkcja wzrosła o prawie 10 proc. ale nadal była około 6 proc. poniżej poziomów sprzed pandemii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane