Niuanse prawa cywilnego

Albert Stawiszyński
opublikowano: 12-06-2006, 00:00

Wiele spraw związanych z obrotem gospodarczym reguluje kodeks cywilny. Jak najlepiej go stosować? Wyjaśnia to fachowa książka.

Zawieranie umów, organizowanie przetargów czy zakup nieruchomości — to tylko niektóre zdarzenia prawne, do których stosuje się kodeks cywilny. Do tego ważnego aktu w ostatnich latach pojawiło się wiele publikacji i komentarzy. Obecnie dołączyło do nich jednotomowe — drugie już — wydanie komentarza do kodeksu cywilnego pod redakcją prof. Edwarda Gniewka. Publikacja wyjaśnia poszczególne zagadnienia prawa cywilnego (część ogólna — zagadnienia dotyczące osób fizycznych i prawnych, czynności prawnych, terminy, przedawnienie roszczeń), a także własność i inne prawa rzeczowe, zobowiązania i spadki. Autorzy uwzględnili przy tym najnowsze zmiany w przepisach oraz orzecznictwo, a także poglądy innych prawników oraz odwołania do ustaw okołokodeksowych i aktów wykonawczych. Książka przedstawia w równej mierze kwestie dostrzegane zarówno przez praktykę, jak i osiągnięcia badawcze ekspertów prawa cywilnego.

Warto dodać, że publikacja została napisania bardzo przystępnym językiem, co oznacza, że mogą z niej skorzystać nie tylko prawnicy, ale również osoby zarządzające firmami czy menedżerowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu