Nowy ETF pozwoli zarabiać na spadku kursu bitcoina

opublikowano: 15-04-2021, 06:17

W czwartek na giełdzie w Toronto zadebiutuje pierwszy „odwrócony” ETF śledzący kurs najpopularniejszej kryptowaluty. Pozwoli zarabiać na spadku kursu bitcoina, lub zabezpieczyć się przed nim.

To już drugi bitcoinowy ETF w Kanadzie. Fundusze tego typu w USA nie mogą jak dotąd zdobyć akceptacji regulatora. Wprowadzany przez Horizons ETF na Toronto Stock Exchange fundusz BetaPro Inverse Bitcoin ETF pozwoli inwestorom zajmować tzw. krótkie pozycje na kontrakty terminowe na bitcoina.

- Wielu inwestorów jest zainteresowanych bitcoinem, a ten nowy ETF otworzy możliwości dla tych, którzy uważają iż cena kryptowaluty jest zbyt wysoka i nastąpi jej korekta – powiedział Todd Rosenbluth, dyrektor rynku ETF w CFRA Research.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Pierwszy bitcoinowy ETF w Ameryce Północnej, który pojawił się na giełdzie w Toronto mniej niż dwa miesiące temu, osiągnął już 1 mld USD aktywów.

Bitcoin w środę osiągnął rekordową wartość kiedy jego kurs po raz pierwszy przekroczył poziom 64 tys. USD. Obecnie, według Coindesk, najpopularniejsza kryptowaluta tanieje o 0,7 proc. do 63277,16 USD. Od początku roku zdrożała o 117 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane