Od 1 września kasy fiskalne w handlu częściami samochodowymi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-08-2006, 13:40

Od piątku 1 września kasy fiskalne muszą posiadać wszyscy handlujący częściami samochodowymi, sprzętem elektronicznym, płytami DVD i biżuterią, niezależnie od wielkości obrotów.

Od piątku 1 września kasy fiskalne muszą posiadać wszyscy handlujący częściami samochodowymi, sprzętem elektronicznym, płytami DVD i biżuterią, niezależnie od wielkości obrotów.

W czwartek wchodzi w życie rozporządzenie Ministerstwa Finansów, które pozwoli lepiej kontrolować tego typu handel i ma pomóc w wyeliminowaniu szarej strefy.

Zgodnie z rozporządzeniem, kasy będą obowiązkowe m.in. w sprzedaży gazu płynnego; przewozach pasażerskich w komunikacji samochodowej; dostawie silników samochodowych, nadwozi, przyczep oraz części do pojazdów mechanicznych; przy dostawie sprzętu radiowego, telewizyjnego i fotograficznego; w handlu biżuterią oraz płytami CD i DVD.

Dotychczas sprzedaż tych towarów była zwolniona z ewidencji przy pomocy kas, jeśli roczne obroty nie przekraczały 40 tys. euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Od 1 września kasy fiskalne w handlu częściami samochodowymi