Okrojone ABG może zarobić więcej niż dotąd

ZK
14-05-2008, 00:00

Z końcem trzeciego kwartału ABG zniknie z giełdy, ale firma pozostanie. Rocznie ma zarabiać 30-40 mln zł. Więcej niż dotychczas.

Z końcem trzeciego kwartału ABG zniknie z giełdy, ale firma pozostanie. Rocznie ma zarabiać 30-40 mln zł. Więcej niż dotychczas.

Dwie firmy informatyczne Asseco Poland i ABG chcą jak najszybciej przeprowadzić proces połączenia.

— Zwłoka po prostu kosztuje, ale są też wymogi formalne. Dlatego zakończenie procesu szykujemy na koniec trzeciego kwartału — mówi Dariusz Brzeski, prezes ABG.

Po przejęciu firma zniknie z giełdy, ale pozostanie jako samodzielny podmiot. Co prawda część działalności, m.in. związana z integracją czy usługami dla bankowości, zostanie przeniesiona do innych spółek z grupy Asseco, ale ABG skupi się na produkcji własnego oprogramowania dla takich sektorów, jak: rolnictwo, telekomunikacja, służba zdrowia czy zakłady użyteczności publicznej.

— W tej formie będziemy zatrudniać około tysiąca osób i zarabiać 30-40 mln zł rocznie — szacuje Dariusz Brzeski.

To może być nawet więcej niż w 2007 r., który grupa ABG zamknęła 32,8 mln zł zysku. W pierwszym kwartale ABG miało 132 mln zł sprzedaży i 7,76 mln zł zysku. Na ten rok ma jeszcze zawarte umowy o wartości 176 mln zł. Ponadto 30 mln zł znajduje się w portfelach firm zależnych. I tzw. back-log cały czas rośnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Okrojone ABG może zarobić więcej niż dotąd