Orban: 26 stycznia V4 ustali kalendarz utworzenia banku regionalnego

  • PAP
opublikowano: 19-01-2018, 13:17
aktualizacja: 19-01-2018, 13:17

Premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) ustalą podczas szczytu w Budapeszcie 26 stycznia kalendarz utworzenia regionalnego banku rozwoju - poinformował w piątek premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth.

Szef węgierskiego rządu powtórzył też, że kraje regionu mogą starać się o finansowanie projektów infrastrukturalnych przez Chiny, gdyż środki z funduszu spójności UE są ograniczone, a finansowanie ze strony europejskich instytucji takich jak banki rozwoju jest albo niewystarczające, albo za drogie.

"Chiny gotowe są sfinansować programy rozwojowe w Europie Środkowej na lepszych warunkach niż te oferowane w Europie" - powiedział Orban. "Chiny nie stanowią zagrożenia, ale szansę" - dodał.

O utworzeniu banku rozwoju Orban rozmawiał na początku stycznia w Budapeszcie z polskim premierem Mateuszem Morawieckim.

Victor Orban
fot. Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane