Organy regulacyjne przyjrzą się przejęciu MGM przez Amazona

ARŻ,
opublikowano: 22-06-2021, 19:38

Federalna Komisja Handlu (FTC) zbada planowane przez giganta e-commerce przejęcie hollywoodzkiej wytwórni filmowej Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) - ustalił “The Wall Street Journal”.

Amazon
Amazon
Fot. Bryan Angelo/Unsplash

Amazon pod koniec maja ogłosił przejęcie MGM za 8,45 mld USD, które wzmocni pozycję rynkową platformy Prime Video. Portfolio Metro-Goldwyn-Mayer obejmuje ok. 4 tys. filmów, w tym serię o Jamesie Bondzie oraz 17 tys. programów telewizyjnych i seriali.

W przypadku dużych przejęć amerykańskie firmy muszą przedłożyć umowy organom antymonopolowym. W USA zajmują się tym dwie instytucje - Federalna Komisja Handlu (FTC) i Departament Sprawiedliwości. Transakcje z udziałem Amazona i MGM zbada pierwsza z nich.

“The Wall Street Journal” ustalił, że FTC zabiegała o dokonanie przeglądu, ponieważ prowadzi już szeroko zakrojone dochodzenie dotyczące praktyk biznesowych giganta e-commerce. Departament Sprawiedliwości w ostatnim czasie badał inne duże transakcje, w tym przejęcia 21st Century Fox przez Disneya i Time Warner przez AT&T.

Obaj amerykański regulatorzy rynku odmówili komentarza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane