Czytasz dzięki

Ośmiolatek najlepiej zarabiającym youtuberem

opublikowano: 04-12-2018, 08:05

8-letni Ryan, który na swoim kanale recenzuje zabawki, jest najlepiej zarabiającym youtuberem. Zgarnął 22 mln USD przez rok, wyliczył magazyn Forbes.

Ośmiolatek podwoił dochody przez rok, a swoją rosną popularność na Youtube tłumaczył w wywiadzie dla NBC tym, że jest „zabawny i wesoły”. Ponieważ jest dzieckiem, 15 proc. zarobionych przez niego pieniędzy trafia na rachunek bankowy, z którego będzie mógł je wypłacić dopiero kiedy osiągnie dorosłość.

Zobacz więcej

Ryan ToysReview

Wiadomo, że Ryan zwiększy znacząco dochody w kolejnym roku dzięki umowie z Walmart zawartej w sierpniu. Największa amerykańska siec supermarketów wprowadziła do oferty zabawki i ubrania marki Ryan's World.  

Drugim pod względem zarobków youtuberem okazał się  Jake Paul, który osiągnął w roku zakończonym w czerwcu 21,5 mln USD. Trzeci pod względem dochodu jest właściciel kanału Dude Perfect, który wzbogacił się o 20 mln USD.

Forbes zastrzega, że jego szacunki nie uwzględniają podatków i innych obciążeń dochodu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane