Oto najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 26-06-2019, 22:00

W czerwcu doszło do niewielkiej korekty stawek najwyżej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych

W rankingu lokat w ostatnich tygodniach sporo się pozmieniało, głównie za sprawą Idea Banku, Inbanku i Getin Banku, które obniżały — czasem drastycznie — oprocentowanie depozytów. W zestawieniu kont oszczędnościowych zmiany są natomiast kosmetyczne. Na podium utrzymały się propozycje Citi Handlowego i Getin Banku, ale obie propozycje mają jedną, podstawową wadę: za spełnienie długiej listy wymagających warunkównagrodą jest co prawda 3,5-4 proc. w skali roku, ale limit wkładu z promocyjnymi odsetkami to ledwie 10 tys. zł. Do pierwszej trójki wskoczył Idea Bank z kontem Idealnie Prostym, na którym stawka to 3,2 proc. dla kwoty do 20 tys. zł, a powyżej (z limitem 200 tys. zł) wynosi dość atrakcyjne 2,5 proc.

Z czołówką pożegnał się natomiast Getin Bank z kontem Na nowe środki, które wyróżnia się limitem wkładu (400 tys. zł), ale jego oprocentowanie systematycznie spada — w marcu wynosiło 3,5 proc., w maju 3,4 proc., a w czerwcu zostało obniżone do 3 proc. Tyle samo oferują Citi Handlowy, Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe, ale w każdym przypadku wysokie oprocentowanie obwarowane jest licznymi warunkami. W czołówce próżno zresztą szukać ofert bez dodatkowych warunków, a banki cenią szczególnie tych klientów, którzy są nowi i przynoszą tzw. nowe środki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy