Owocny kwartał TNT

Agata Hernik
opublikowano: 11-05-2006, 00:00

Na początku maja zarząd TNT przedstawił wyniki finansowe spółki za pierwszy kwartał 2006 r.

Firma odnotowała wzrost zysku operacyjnego o 14,2 proc., przy czym wzrost zysków w kurierskiej dywizji TNT wyniósł 30,5 proc. Także pocztowa część spółki zanotowała poprawę wyników. TNT Post zwiększyło zyski o 4 proc., i to mimo obecnie notowanej już wysokiej rentowności na poziomie 22 proc.

— Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszego kwartału 2006 r. Osiągnęliśmy postęp we wszystkich kluczowych założeniach strategii. Nastąpił rozwój różnych segmentów działalności firmy, a sprzedaż działu logistycznego jest w toku — mówi Peter Bakker, dyrektor zarządzający TNT.

Według przedstawicieli zarządu TNT, te wyniki to z jednej strony efekt rosnącej sprzedaży i realizacji strategii ukierunkowania na operacje sieciowe, z drugiej zaś redukcji kosztów funkcjonowania spółki. Celem firmy jest uzyskanie w latach 2006-07 blisko 75 mln EUR oszczędności. Według zapowiedzi, znaczna część planu już została zrealizowana.

TNT ma siedzibę w Holandii, ale działa w ponad 200 państwach i zatrudnia ponad 128 tys. pracowników, a uwzględniając dział logistyczny, który zgodnie z nową strategią zostanie wyłączony ze struktury TNT — ponad 163 tys. Przychody firmy w 2005 r. wyniosły 10,1 mld EUR — 13,6 mld EUR z działem logistycznym. TNT jest notowane na giełdach w Amsterdamie, Nowym Jorku i Frankfurcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agata Hernik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu