Państwo przejęło kontrolę nad koncernem rodziny Usamy ibn Ladina

opublikowano: 11-01-2018, 17:11
aktualizacja: 11-01-2018, 17:13

Arabia Saudyjska przejęła zarządzanie Saudi Binladin Group i negocjuje transfer części aktywów koncernu do państwa, dowiedział się nieoficjalnie Reuters.

Binladin to największy saudyjski koncern budowlany. W szczytowym momencie zatrudniał ponad 100 tys. ludzi. W ostatnich latach spółce nie wiodło się dobrze. Przez pewien czas była wykluczona z udziałów w rządowych przetargach po tym jak w 2015 roku dźwig firmy runął na przebywających w Wielkim Meczecie w Mekkce, zabijając 107 osób. 

Działania rządu Arabii Saudyjskiej mają prawdopodobnie zapewnić, że koncern będzie realizował plan rozwojowy nowych władz królestwa, twierdzą informatorzy Reutersa. Wśród niedawno zatrzymanych pod zarzutem korupcji członków saudyjskiej elity znalazł się m.in. Bakr ibn Ladin,  Saudi Binladin Group, a także kilku innych członków rodziny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane