Patowe zamknięcie na Wall Street

W oczekiwaniu na decyzję prezydenta Donalda Trumpa odnośnie umowy nuklearnej z Iranem, indeksy na Wall Street poddawały się falowaniu, przez większą część dnia notując lekką przecenę.

 Po ogłoszeniu stanowiska Waszyngtonu, który postanowił wycofać się z układu zapowiadając nałożenie nowych sankcji uderzających m.in. w irański sektor energetyczny, petrochemiczny i finansowy,  wskaźniki wpierw wybiły się, by następnie ponownie opaść. Ostatecznie na finiszu notowały symboliczne zmiany, przy czym jedynie S&P500 świecił na czerwono, tracąc 0,03 proc. Dow Jones IA zyskał 0,01 proc. zaś technologiczny Nasdaq 0,02 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na wartości traciła ropa i złoto, w górę szły natomiast rentowności 10-letnich obligacji amerykańskiego rządu.  W przypadku tych ostatnich James Dimon, szef JP Morgan, największego amerykańskiego banku uważa, że rentowność „dziesięciolatek” USA na poziomie 4 proc. jest możliwa jeśli nastąpi przyspieszenie wzrostu gospodarczego, a inflacja okaże się wyższa od oczekiwań.

Spośród 11-tu głównych składowych indeksu S&P500 jedynie branża przemysłowa i finansowa mogły pochwalić się utrzymywaniem nad kreską.

Drożały akcje Citigroup, po tym jak aktywny inwestor ValueAct poinformował o zainwestowaniu 1,2 mld USD w walory jednego z największych amerykańskich banków.  Swoją decyzję uzasadnił niskim ryzykiem i zadowalającymi przychodami. 

W przeciwną stronę podążała wycena akcji Comcast. Za przeceną stała informacja agencji Reuters, że operator kablowy przygotowuje w pełni gotówkową ofertę przejęcia medialnych aktywów, które Twenty-First Century Fox  zgodził się na sprzedać koncernowi Disneya.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Patowe zamknięcie na Wall Street