Patowe zamknięcie na Wall Street

opublikowano: 08-05-2018, 22:06

W oczekiwaniu na decyzję prezydenta Donalda Trumpa odnośnie umowy nuklearnej z Iranem, indeksy na Wall Street poddawały się falowaniu, przez większą część dnia notując lekką przecenę.

 Po ogłoszeniu stanowiska Waszyngtonu, który postanowił wycofać się z układu zapowiadając nałożenie nowych sankcji uderzających m.in. w irański sektor energetyczny, petrochemiczny i finansowy,  wskaźniki wpierw wybiły się, by następnie ponownie opaść. Ostatecznie na finiszu notowały symboliczne zmiany, przy czym jedynie S&P500 świecił na czerwono, tracąc 0,03 proc. Dow Jones IA zyskał 0,01 proc. zaś technologiczny Nasdaq 0,02 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na wartości traciła ropa i złoto, w górę szły natomiast rentowności 10-letnich obligacji amerykańskiego rządu.  W przypadku tych ostatnich James Dimon, szef JP Morgan, największego amerykańskiego banku uważa, że rentowność „dziesięciolatek” USA na poziomie 4 proc. jest możliwa jeśli nastąpi przyspieszenie wzrostu gospodarczego, a inflacja okaże się wyższa od oczekiwań.

Spośród 11-tu głównych składowych indeksu S&P500 jedynie branża przemysłowa i finansowa mogły pochwalić się utrzymywaniem nad kreską.

Drożały akcje Citigroup, po tym jak aktywny inwestor ValueAct poinformował o zainwestowaniu 1,2 mld USD w walory jednego z największych amerykańskich banków.  Swoją decyzję uzasadnił niskim ryzykiem i zadowalającymi przychodami. 

W przeciwną stronę podążała wycena akcji Comcast. Za przeceną stała informacja agencji Reuters, że operator kablowy przygotowuje w pełni gotówkową ofertę przejęcia medialnych aktywów, które Twenty-First Century Fox  zgodził się na sprzedać koncernowi Disneya.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy