Paulsen: jeszcze w tym roku na Wall Street możliwa korekta o 15 proc.

opublikowano: 16-02-2018, 17:52
aktualizacja: 16-02-2018, 17:54

Ostatnie wzrosty na Wall Street nie są trwałe, przekonuje Jim Paulsen, strateg inwestycyjny Leuthold Group.

Jim Paulsen
Zobacz więcej

Jim Paulsen youtube.com

Rentowność obligacji 10-letnich USA prawdopodobnie będzie nadal rosła i przekroczy 3 proc., co wywoła obawy na rynkach akcji, powiedział Paulsen w CNBC. Niedawno rentowność amerykańskich „dziesięciolatek” doszła do 2,944 proc. Obecnie wynosi 2,859 proc. i spada.

- Myślę, że dojdzie do większych turbulencji w pewnym momencie w tym roku – ostrzegł Paulsen. - Nie spodziewam się, że nastąpi permanentne załamanie na rynku akcji. Myślę, że możemy mieć 15 proc. korektę – dodał.

Wcześniej w lutym na amerykańskim rynku akcji doszło do mocnego tąpnięcia, Dow Jones zanotował największą jednodniową stratę punktową w historii. Po tygodniu zawirowań nastroje się poprawiły. Przez ostatnie pięć sesji na rynkach akcji w USA przewagę miał popy, Dow Jones zmierza do zakończenia tygodnia największym wzrostem od 2016 roku, a S&P500 od 2013 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu