#PBdosłuchania (Odc. 48): Mniej produkować, mniej emitować

opublikowano: 14-06-2018, 21:45

Tegoroczna wiosna obfituje w samozapłony wysypisk śmieci. To śmierdzący temat, ale całkiem dochodowy. Dlatego dziś w Pulsie Biznesu do słuchania moi goście opowiedzą o biznesie związanym z ekologią.

Zaczniemy od elektrycznych samochodów, które z pewną taką nieśmiałością wkraczają na ulice miast. Czy i kiedy pojawią się również na autostradach, to znaczy dłuższych trasach, wyjaśni Marcin Korolec, były minister środowiska, obecnie prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.

Dlaczego śmieci płoną? Bo są łatwopalne – odpowiedziałby mistrz ciętej riposty. Ale na poważnie o gospodarce odpadami i sensie segregacji śmieci, które potem i tak lądują w jednym zbiorniku śmieciarki opowie Jakub Tyczkowski prezes firmy Rekopol. 

A gdyby tak śmieci nie produkować w ogóle? To przed nami, tymczasem jak ich produkcję ograniczyć opowie Sylwia Sikorska ze Stowarzyszenia Zero Waste Polska. 

Wreszcie energia, bo tej mnóstwo marnujemy.

Najpierw Grzegorz Nowaczewski z firmy Virtual Power Plant wyjaśni jak za pomocą czujników badających komfort pracownika poprawić nawet o 30% zużycie prądu w biurze.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane