Czytasz dzięki

#PBdosłuchania (Odc. 50): THE BEST OF

opublikowano: 29-06-2018, 05:48
aktualizacja: 29-06-2018, 05:50

Dokładnie rok temu rozpoczęliśmy przygotowywać dla Państwa podcast Puls Biznesu do słuchania. Z okazji 50 wydania no i 160 tys odsłuchań audycji zebrałem najciekawsze, najpopularniejsze rozmowy nagrane przez naszą redakcję.

Zaczniemy od prawdziwego hitu, czyli inwestowania w złoto. O właściwym traktowaniu tego kruszcu i jego zawartości w swym portfelu opowie Krzysztof Kolany, analityk bankier.pl

Oprócz złota tym, co rozpalało umysły inwestorów w ostatnim roku były kryptowaluty. Jak rozsądnie na nich zarabiać, a może tracić, opowie Bartosz Pawłowski, dyrektor inwestycyjny Domu Maklerskiego mBanku.

Kryptowaluty to oczywiście technologia blockchain. Jej zawiłości, ale przede wszystkim możliwości biznesowego wykorzystania wyjaśni Bartosz Dobrowolski, ekspert w branży proptech.

Jeżeli mowa o technologiach, to warto opowiedzieć również o cyfrowym bezpieczeństwie Polaków. Czy jest się czego bać? Na to pytanie odpowie Anna Streżyńska, byłą minister cyfryzacji.

Z informatyką związany jest również Janusz Filipak, założyciel firmy COMARCH. Ale w rozmowie z Grzegorzem Nawackim opowie o sporcie, a dokładnie o inwestowaniu w klub Cracovia, którego również jest właścicielem.

Ale wróćmy do nieco mniejszych pieniędzy. Kolejna rozmowa dotyczyć będzie największych błędów jakie my, Polacy, popełniamy w oszczędzaniu. Wskaże je Michał Szafrański, autor bloga Jak oszczędzać pieniądze?

Od oszczędzania przejdziemy do podatków. Profesor Robert Gwiazdowski błyskotliwie objaśni skąd się wziął PIT, kto przestrzegał Polskę przed jego wprowadzaniem i czym można go zastąpić.

No dobrze, zdradzę, że podatek dochodowy od osób fizycznych wymyślono w Wielkiej Brytanii i tam się przeniesiemy w kolejnej rozmowie. Paul McNamara, zarządzający jednym z największych funduszy inwestycyjnych opowie jak londyńskie City szykuje się na Brexit, kto się pakuje i czy desant finansistów dotrze nad Wisłę.

Z Londynu przeniesiemy się jeszcze do Chin, a dokładnie za stół negocjacyjny. Garść tricków i przednich anegdot z tej dziedziny przedstawi Bartosz Ziółek.

Na koniec coś dla szefów ze zmęczonymi pracownikami. Joanna Malinowska-Parzydło, specjalistka w zakresie HR opowie jak motywować, gdy kasa nie wystarcza.

To jest jubileuszowy Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane